Przejdź do treści

Klienci indywidualni

To nie jest promocja tylko WAŻNY  KOMUNIKAT o zmianie przepisów regulujących zasady zakupu oleju napędowego grzewczego.

Od 1 kwietnia 2020 r. aby kupić olej napędowy grzewczy musisz dokonać zgłoszenia AKC-RU oraz założyć podstawowe konto na stronie internetowej www.puesc.gov.pl celem potwierdzania dostaw paliwa. Nie będzie już papierowego oświadczenia do podpisu, tylko potwierdzenie w formie elektronicznej.  Bliżej wygląda to następująco: 
Od 1 września 2019 r. wszystkie transakcje olejem napędowym grzewczym przeznaczonym do celów opałowych muszą być rejestrowane w systemie SENT. 

Do końca marca 2020 r. trwa okres przejściowy i można stosować dotychczasowe regulacje, tzn. sprzedawać lub kupować paliwa do celów grzewczych bez konieczności składania zgłoszeń rejestracyjnych uproszczonych w zakresie podatku akcyzowego AKC-RU. Można również pobierać  i składać oświadczenia o przeznaczeniu tych paliw w postaci papierowej. 
Po okresie przejściowym, tj. od 1 kwietnia 2020 r., możliwe będzie już tylko zgłoszenie elektroniczne. 
W związku z powyższym, aby od dnia 1 kwietnia dokonać zakupu oleju napędowego grzewczego należy przejść następującą procedurę (można tego dokonać na dwa sposoby):
 

Pierwszy sposób:

Jeżeli korzystasz z internetu możesz to zrobić nie wychodząc z domu: - załóż podstawowe konto na stronie internetowej PUESC www.puesc.gov.pl do potwierdzania ilości zakupionego oleju napędowego grzewczego i/lub pobierania kodów transakcyjnych. - wypełnij i prześlij AKC-RU Błąd! Nieprawidłowy odsyłacz typu hiperłącze. – (wymagany e-PUAP) albo Błąd! Nieprawidłowy odsyłacz typu hiperłącze. – wskazany profil zaufany, ewentualnie podpis kwotą dochodu (ewentualne wysłanie bez podpisu, a następnie stawiennictwo w II Urzędzie Skarbowym w celu potwierdzenia tożsamości).

Drugi sposób – dostępny tylko do 31.03.2020 r.:

Jeżeli nie posługujesz się komputerem lub smartfonem - wypełnij i osobiście złóż zgłoszenie AKC-RU w formie papierowej w II Urzędzie Skarbowym w Opolu, ul. Cementowa 6, pok. Nr 9 – PAMIĘTAJ żeby odebrać kody transakcyjne potrzebne przy odbiorze oleju w dniu dostawy. Udaj się osobiście do II Urzędu Skarbowego w Opolu, ale UWAGA tylko do 31 MARCA 2020 roku. Od 1 kwietnia dostępna będzie tylko sposób nr 1 czyli elektroniczny.

Dodatkowo informujemy, że do końca marca 2020 r. możemy dostarczyć Ci olej napędowy grzewczy na dotychczasowych zasadach. Aby jednak sprostać i zrealizować wszystkie zamówienia prosimy, abyś zgłosił chęć zakupu – składając zamówienie w naszym biurze w Opolu 77 40 22 500 najpóźniej do 10 MARCA 2020 R.. Wtedy masz pewność, że zdążymy dostarczyć Ci olej „na starych zasadach”.

W przypadku pytań, związanych z kwestią rejestracji zachęcamy Cię do skorzystania z następujących form pomocy: Help Desk: helpdesk-eclo@mf.gov.pl tel: +48 33 483 20 55 II Urząd Skarbowy w Opolu, pok. Nr 9, tel. 77 4423631, wew. 209 Z wyrazami szacunku

Klauzula informacyjna

Administratorem Twoich danych osobowych jest:Petrol Sp. z o.o. z siedzibą w Kątach Wrocławskich ul. 1 Maja 90 email: rodo@petrol.pl