Przejdź do treści

Baza wiedzy

Faq

Olej opałowy

Paliwo, będące produktem rafinacji (destylacji) ropy naftowej.

Olej opałowy to tanie i bezpieczne źródło energii bardzo popularne w gospodarstwach domowych. Dzięki swym zaletom stanowi alternatywę dla węgla, gazu ziemnego oraz energii elektrycznej. Producenci olejów opałowych dążą do uzyskania niskiej zawartością siarki, wysokiej wartości opałowej, optymalnej wartości lepkości i gęstości, stosują wielofunkcyjne dodatki uszlachetniające poprawiające przebieg procesów spalania, zapewniające dobre właściwości myjące oraz przeciwkorozyjne. Producenci starają się uzyskać małą zawartość siarki. Stosowanie nisko siarkowego paliwa pozwala uniknąć dotkliwych kar za zanieczyszczenie środowiska.

Dostawy oleju opałowego odbywają się wyspecjalizowanymi autocysternami przez odpowiednio przeszkolonych kierowców.

Aby zamówić olej opałowy do swojego gospodarstwa domowego, wystarczy zadzwonić do naszego biura handlowego – odpowiedniego dla poszczególnych oddziałów, podać dane, ustalić forme płatności oraz przekazać warunki dostawy. Zamówienia przyjmujemy od poniedziałku do piatku w dodz. 6-20 oraz w sobotę od 7-14.

Paliwami ekologicznymi nazywa się paliwa, które nie powodują zanieczyszczenia środowiska, a ich zasoby odnawiają się we względnie krótkim czasie. Mozemy bezspornie stwierdzić, że olej opałowy jest paliwem ekologicznym.

Nowoczesne piece olejowe są w pełni zautomatyzowane i bezobsługowe. Gwarantują całkowite spalanie i emitują czyste spaliny. Podczas spalania oleju nie powstają – jak przy spalaniu paliw stałych – wymagające składowania odpady. Ogrzewanie kotłem na olej opałowy na pewno jest bardzo komfortowym rozwiązaniem

Olej opałowy jest dostarczany cysternami, a jego zapas gwarantuje długą, a przy tym bezawaryjną pracę urządzenia.

Dokonanie 2 zakupów, uprawnia naszych nabywców do otrzymania karty stałego klienta.

Dzięki takiej karcie można dokonać zakupu w trakcie II i III kwartału z dodatkowym rabatem w wysokości 3 gr/l,

Wszyscy klienci otrzymują również dodatkowy rabat w zależności od ilości zamawianego oleju.

Faq

Olej napędowy

Olej napędowy jest to paliwo przeznaczone do silników wysokoprężnych z zapłonem samoczynnym.

Olej napędowy jest mieszaniną węglowodorów naftenowych, parafinowych oraz aromatycznych, jednak o wyższej temperaturze wrzenia (180 - 350°C) niż w przypadku benzyny. Olej napędowy uzyskiwany jest w procesach destylacyjnych ropy naftowej.

Dostawy oleju napędowego odbywają się wyspecjalizowanymi autocysternami przez odpowiednio przeszkolonych kierowców.

Aby zamówić olej napędowy do swojego gospodarstwa czy firmy wystarczy zadzwonić do naszego biura handlowego – odpowiedniego dla poszczególnych oddziałów, podać dane, ustalić forme płatności oraz przekazać warunki dostawy. Zamówienia przyjmujemy od poniedziałkju do piatku w dodz. 6-20 oraz w sobotę od 7-14.

Dokonanie 2 zakupów, uprawnia naszych nabywców do otrzymania karty stałego klienta.

Dzięki takiej karcie można dokonać zakupu w trakcie II i III I IV kwartału z dodatkowym rabatem w wysokości 4 gr/l.

Wszyscy klienci otrzymują również dodatkowy rabat w zależności od ilości zamawianego oleju.

 

Posiadamy w swej ofercie olej napędowy z polskich rafinerii o parametrach zgodnych z obowiązującymi normami, przystosowany do uzytkowania w okresach;

  • letnim, który trwa od 16.IV – 30.IX
  • zimowym od 16XI – 29.II
  • oraz przejściowym od 1.X – 15.XI i od 1.III – 15.IV

Olej napędowy jest paliwem wrażliwym na niskie temperatury. Podczas wychładzania najpierw osiąga punkt mętnienia – parametr, który nie jest normalizowany dla klimatu umiarkowanego, w odróżnieniu od temperatury blokady zimnego filtra, który w okresie zimowym wynosi minus 20 stopni Celsjusza dla naszego regionu. 

W okresie niskich temperatur posiadamy również paliwo arktyczne o podwyższonych parametrach temperaturowych.

Rodzaje sprzedawanego oleju napędowego:

  • Olej napędowy – B-7
  • Olej napędowy – B-0
  • Olej napędowy arktyczny

Tak. Więcej można znaleźć w dziale zbiorniki.

Klient zamawiający 20 tys. litrów paliwa miesięcznie może otrzymać zbiornik do magazynowania paliwa na okres współpracy bezpłatnie.